Forum - Článek sv. Valentín

I love 5angelsI love 5angels

Svátek svatého Valentýna neboli Valentýn, se slaví v angolských zemích každoročně 14. února jako svátek lásky a náklonnosti mezi intimními partnery. Je to den, kdy se tradičně posílají dárky, květiny, cukrovinky a pohlednice s tématikou stylizovaného srdce, jako symbolu lásky. V poslední době se tento svátek šíří i v kontinentální Evropě, do určité míry z komerčních důvodů.


Svátek je pravděpodobně odvozen od svátku Lupercalia slaveném ve starověkém Římě. V předvečer tohoto dne byly do „urny lásky“ vloženy lístečky se jmény dívek. Každý mladý muž potom tahal lísteček a dívka, jejíž jméno si vytáhl, se měla stát jeho „ Láskou " v následujícím roce.


Legenda také říká, že tento den začal být známý jako Den svatého Valentýna až díky knězi Valentýnovi. Claudius 2, vládce Říma, zakazoval svým vojákům, aby se ženili nebo jen zasnubovali. Bál se, že by chtěli zůstat doma u svých rodin a nešli do boje. Valentýn vzdoroval vládci a tajně oddával mladé páry. Byl zatčen a později popraven 14. února. Svátek Luprecalia splynul s oslavami mučednictví Svatého Valentýna a vznikl romantický svátek, který je nyní 14. února slaví.


 


 


Valentýnské zvyky


K Valentýnu se váže celá řada zvyků, které pomalu pronikají i do českého prostředí - a to zejména pod tlakem obchodníků. Jedná se především o společnou oslavu svátku zamilovanými páry, darování valentynských přáníček – vyznání lásky (tak zvaně Valentýnky) nebo uzamykání zámků lásky, které původně s Valentýnem ale téměř nesouvisí. Není bez zajímavosti, že právě období Valentýna každoročně zvedá poptávku po visacích zámcích, na což reagují také výrobci, kteří nabízí visací zámečky s valentýnskými motivy.







Komentáře

I love 5angels
To se mi líbí 0 To se mi nelíbí

I love 5angels21:14 15.02.2015 | Reagovat | Poslat zprávu

dabelsky andel: smajlsmajlsmajlsmajlsmajlsmajlsmajl

dabelsky andel
To se mi líbí 0 To se mi nelíbí

dabelsky andelVIP21:07 15.02.2015 | Reagovat | Poslat zprávu

I love 5angels: fajn ..smajl

I love 5angels
To se mi líbí 0 To se mi nelíbí

I love 5angels21:03 15.02.2015 | Reagovat | Poslat zprávu

dabelsky andel: no a ????

dabelsky andel
To se mi líbí 0 To se mi nelíbí

dabelsky andelVIP20:44 15.02.2015 | Reagovat | Poslat zprávu

I love 5angels: smajl tak pozdě

I love 5angels
To se mi líbí 0 To se mi nelíbí

I love 5angels12:14 15.02.2015 | Reagovat | Poslat zprávu

kikač: Já vím my taky a tak jsem z toho udělala článek

kikač
To se mi líbí 0 To se mi nelíbí

kikačVIP9:04 15.02.2015 | Reagovat | Poslat zprávu

dobrý ale tohle jsme se učily v anglíně smajlsmajl

I love 5angels
To se mi líbí 0 To se mi nelíbí

I love 5angels21:44 14.02.2015 | Reagovat | Poslat zprávu

dabelsky andel: Díky psala jsem to 1 :30

dabelsky andel
To se mi líbí 0 To se mi nelíbí

dabelsky andelVIP21:16 14.02.2015 | Reagovat | Poslat zprávu

dobrýsmajl

Komentáře uzavřeny

Přidávání komentářu je povoleno pouze přihlášeným uživatelům. Zaregistruj se a přidej sem svůj komentář.

Hlavní kategorie

Ostatní kategorie

Ostatní herní weby

  • Podívejte se na další hry pro dívky online.
  • Podívejte se na hry online zadarmo pro všechny hráče na internetu.